Daugavpils sociālo
NVO portāls

AICINĀM UZ SADARBĪBU!

Daugavpils sociālajā jomā darbojošās Nevalstiskās organizācijas tiek aicinātas aktualizēt savus datus un publicēt informāciju par saviem pasākumiem, iesūtot materiālus uz e-pastu odinvita@yahoo.com ar norādi "Publicēšanai portālā".


15. OKTOBRIS - BALTĀ SPIEĶA DIENA

Neredzīgi cilvēki spieķi izmantojuši jau kopš seniem laikiem, kad tas kalpoja galvenokārt tikai kā palīglīdzeklis šķēršļu konstatēšanai un pārvarēšanai. 1931. gada 7. februārī spieķis neredzīga cilvēka rokās ieguva jaunu nozīmi, kad kāda Gollī de Herberona jaunkundze publikācijā Francijas avīzē «Eko de Pari» ierosināja, lai neredzīgi cilvēki lietotu tikai baltas krāsas spieķi un lai tas būtu kā brīdinājuma zīme transportlīdzekļu vadītājiem. Šis ierosinājums guva atbalstu, un Parīzes neredzīgajiem cilvēkiem tika izsniegti baltie spieķi. Drīz vien Francijā ieviestais jauninājums izplatījās arī citās pasaules valstīs un kļuva par starptautisko standartu. Tagad tas ir kļuvis arī par vienīgo un vispāratzīto neredzīgo un vājredzīgo cilvēku pazīšanas zīmi, bet 15. oktobris kopš 1980. gada, pēc Pasaules Neredzīgo labklājības padomes pieņēmtā lēmuma - par Starptautisko Baltā spieķa dienu. Kopš 1991. gada šī diena tiek atzīmēta arī mūsu valstī.
Latvijas ceļu satiksmes noteikumi, piemēram, paredz, ka autotransporta vadītājam jebkurā gadījumā, arī ārpus gājēju pārejām jāpalaiž garām neredzīgi gājēji, kas rāda signālu ar balto spieķi, ir arī papildzīme «Neredzīgi gājēji», kas tiek uzstādīta vietās, kur bieži pārvietojas neredzīgie cilvēki.

14.oktobrī, Rīgas centrā, Vērmanes dārzā, no plkst. 11:00 līdz plkst. 17:00 notiks SIA "Latvijas Neredzīgo biedrības Rehabilitācijas centrs" rīkotais   INFORMATĪVS PASĀKUMS „BALTĀ SPIEĶA DIENA” . Pasākumā tiks piedāvātas dažādas aktivitātes, kurās varēs piedalīties jebkurš, kas gribēs saprast un izjust, kā dzīvo neredzīgs cilvēks, kādā veidā var pielāgoties dažādiem dzīves apstākļiem un integrēties sabiedrībā.

17. oktobrī  LNB Daugavpils Rehabilitācijas dienas centrā Čiekuru ielā 5- 2b Daugavpilī no plkst. 10.00- 12.00 tiks rīkota atvērto durvju diena. Visi ieinteresētie varēs iepazīties ar centra darbību, tehniskajiem palīglīdzekļiem  un veidot  priekšstatu  par redzes traucējumiem izmantojot redzes defekta imitācijas briļļu komplektu.

Daugavpils TRDC piedāvā  valsts apmaksātus  sociālās rehabilitācijas pakalpojumus cilvēkiem ar redzes traucējumiem ( 1. 2. un  3. grupas).  Pieredzējuši pasniedzēji palīdz apgūt ikdienā vajadzīgās iemaņas:
•    kā gatavot ēst,
•    uzturēt kārtībā savu apģērbu, dzīvesvietu,
•    droši pārvietoties telpās un ārpus tām, lietojot balto spieķi,
•    lasīt un rakstīt punktrakstā (Braila rakstā),
•    izmantot dažādus tehniskos palīglīdzekļus,
•    strādāt ar datoru, izmantojot „runājošas” vai attēlu palielinošas programmas.
•    ir iespēja sportot trenažieru zālē,
•    var saņemt sociālā darbinieka un psihologa konsultācijas.

No 2009. gada oktobra tiek īstenots   ES  fonda un Latvijas valsts finansētais projekts  „Sociālās rehabilitācijas pakalpojumu attīstība personām ar redzes traucējumiem Latvijā”,  kura  ietvaros var mācīties pīt grozus, apgūt datoru, iemācīties gatavot dažādu tautu nacionālos ēdienus, apmeklēt saunu, relaksēties, sportot, dziedāt,  spēlēt akordeonu.

Kontaktinformācija:  Elita Siņavska,  tālrunis : 6 54 39049

Publicēts: 11.10.11 Skatīts 1670


Līdzīgie materiāli:
©2008 ODIN-VITA
Produced by SIA "Sa-Sa Group"
Šis portāls ir izveidots ar Eiropas Savienības finansiālu atbalstu. Par šī portāla saturu pilnībā atbild Sociālo brīvprātīgo biedrība "ODIN/VITA", un tas nevar tikt uzskatīts par Eiropas Savienības viedokli.
Par portālu Privātuma atrunaNoteikumiPar projektu