Daugavpils sociālo
NVO portāls

AICINĀM UZ SADARBĪBU!

Daugavpils sociālajā jomā darbojošās Nevalstiskās organizācijas tiek aicinātas aktualizēt savus datus un publicēt informāciju par saviem pasākumiem, iesūtot materiālus uz e-pastu odinvita@yahoo.com ar norādi "Publicēšanai portālā".


Pieredzes apmaiņas brauciens uz Siguldas Dienas centru

2018. gada 2.oktobī projekta “Saskarsmes prieks” dalībnieki apmeklēja Siguldas Dienas centru. Pieredzes apmaiņā piedalījās 27 cilvēki, no tiem 26 seniori. Programmas noslēgumā bija organizēta ekskursija uz Turaidas pili Siguldas nacionālajā parkā. Iespaidu bija daudz. Izbraukums no Daugavpils bija jau plkst. septiņos no rīta un tik plkst. deviņos vakarā autobuss atveda dalībnieku uz mājām. Transports Daugavpils - Sigulda - Daugavpils, pusdienas kafejnīcā “Zaļumnieku piestātne” un ieejas biļetes Turaidas pils apmeklējumam tika segti no “ODIN/VITA” projekta “Saskarsmes prieks” budžeta.

Vislabāk par saviem piedzīvojumiem pastāstīs pašas apmaiņas dalībnieces:

Genovefa, 76 gadi: "Līdz Jēkabpilij tikām labi, jo bija ķibele ar autobusu. Tur mēs pārsēžamies citā autobusā (šoferis palika tas pats). Tā kā mēs mazliet izsitamies no grafika, bija jau pusdienu laiks. Pusdienu mielasts bija ļoti sātīgs. Desertā bijā pat saldējums. Tik pēc saldējuma sagribējās karsto tēju, bet mums iedeva kompotu vai ķīseli. Maija palūdza kārstu ūdeni. Pēc tam apmeklējam Dienas centru. Centra vadītāja Ilona Eļēna iepazīstināja ar pulciņu darbību: dekupāža, adīšana un citi virzieni. Ēka pati par sevi ir ļoti liela ar vairākām izejām. Viss atrodas vienā ēkā, un tieši Reabilitācijas centrs, smēķētāju un alkoholiķu sociālās adaptācijas, pensionāru un invalīdu centrs un te pat Sociālās palīdzības centrs. Tad mēs aizbraucam uz Siguldas nacionālo parku. Uz tramvajiņu mēs negājām. Tie, kam bija gan vēlme, gan spēks, uzkāpa Turaidas pils tornī. No skatu laukuma pavērās ļoti skaists skats. Tur viss ir ļoti labi labiekārtots, un turpāt var iegādāties visdažādākus suvenīrus. Pēc tam bija pastaigas laiks. Kāds izvēlējās pastaigāties gar skaistu akmens figūru aleju, cits apmeklēja tuvumā esošo mazo katoļu baznīcu. Blakus autostāvvietai bija ļoti daudz suvenīrveikalu, kuros varēja iegādāties dažāda lieluma suvenīrstieniešus, sākot no 10 cm garuma un garākus. Laiks bija rudenīgi apburošs. Neskatoties uz piedzīvojumiem, mums sanāca ļoti interesanta ekskursija. Ļoti labi atpūtāmies. Atpakaļceļā Valentīna Nipāne izklaidēja ekskursijas dalībniekus ar dziesmām un dažādiem stāstiem.”


Bilde ar Dienas centra vadītāju Siguldas nacionālajā parkā

Antoņina, 66 gadi: “Ekskursija man ļoti patika. Labprāt ieklausījos sarunā par Siguldas dienas centra darbību. Vēlētos atzīmēt ļoti siltu uzņemšanu, informatīvo ekskursiju un vilinoši skaistu rudens laiku.”

Maija - sieviete uzplaukuma gados, aiz 80 gadiem: “Labs laiks. Apburošas ainavas. Turaidas tornī nekāpu. Ļoti patika ekskursija uz Dienas centru. Dienas centra vadītāja ļoti interesanti stāstīja. Daudz pulciņu, no mala taisa vāzes. Daudz rokdarbu pulciņu. Pati Dienas centra vadītāja Ilona bija uzdāvinātā vieglā adītā mētelī. Liels darbs tiek veikts veselīgā dzīvesveida jomā. Ir pulciņi smēķētājiem, pulciņi, kuros ar alkoholiķiem ved sarunas par alkohola kaitīgo ietekmi un piesaista dažādiem pulciņiem. Pacienāja ar tēju un cepumiem. Ekskursija ļoti patika.”

Valentīna, 70 gadi: “Mums ļoti paveicās ar laika apstākļiem. Bija saulaina diena. Ļoti interesanta bija ekskursija pa pils teritoriju. Turaidas teika nāca tuvu pie sirds. Es ļoti ceru, ka arī šodien ir tāda mīlestība. Bija iespēja iegādāties mazas dāvaniņas uz atmiņām. Mums ļoti iepatīkas! Milzīgs paldies izbrauciena organizatoriem!”

Projekts “Saskarsmes prieks” tiek finansēts ar A/S “Latvijas valsts meži” atbalstu Sociālās palīdzības programmas ietvaros, ko administrē Fonds Ziedot.lv. Piešķirta finansējuma apmērs ir 2,630.00 (divi tūkstoši seši simti trīsdesmit eiro 00 centi). Projekts tiek īstenots sadarbība ar Daugavpils pilsētas pašvaldības iestādes Sociālā dienesta Dienas centru “Saskarsme” (pēc adreses Liepājas ielā 4, Daugavpilī).

Sagatavoja: Nataļja Demjaņenko
Publicēts: 04.10.18 Skatīts 279


Līdzīgie materiāli:
©2008 ODIN-VITA
Produced by SIA "Sa-Sa Group"
Šis portāls ir izveidots ar Eiropas Savienības finansiālu atbalstu. Par šī portāla saturu pilnībā atbild Sociālo brīvprātīgo biedrība "ODIN/VITA", un tas nevar tikt uzskatīts par Eiropas Savienības viedokli.
Par portālu Privātuma atrunaNoteikumiPar projektu