Daugavpils sociālo
NVO portāls

AICINĀM UZ SADARBĪBU!

Daugavpils sociālajā jomā darbojošās Nevalstiskās organizācijas tiek aicinātas aktualizēt savus datus un publicēt informāciju par saviem pasākumiem, iesūtot materiālus uz e-pastu odinvita@yahoo.com ar norādi "Publicēšanai portālā".


07.06.16
Kristīne par Eiropas brīvprātīgo darba projektu Norvēģijas dienvidos:

Norvēģijas 10 mēnešu piedzīvojums gandrīz jau ir aizvadīts, to īpaši var just, jo domas ik dienas novirzās uz nākotnes plāniem. Atskatoties atpakaļ, varu teikt to, ka šī ir nenovērtējama pieredze, par kuru esmu ārkārtīgi pateicīga.

Projekta laikā piedzīvoju gan lieliskas virsotnes, gan brīžus, kad esi ielejā un saproti, ka ir jāmācās… jāmācās pieņemt citu kultūru, citus viedokļus, jāmācās sadarboties, lai efektīvāk paveiktu uzdevumus, jāmācās pieņemt cilvēkus, kas ir savādāki. Jāmācās, jo citādāk nemaz nevar.

Šāda veida projekts sniedz sava veida neformālu izglītību, to, kuru izglītības sistēma nenodrošina, tieši tāpēc ir vērtīgi izmantot šo iespēju. Projekta laikā esmu iepazinusi ļoti daudz fantastisku cilvēku, ieguvusi jaunus draugus. Forši, ka šo pieredzi varu dalīt ar brīnišķīgu spāņu meiteni Azahar, ar kuru kopā strādājam, dzīvojam un pavadām lielu daļu arī mūsu brīvā laika. Apbrīnojami, ka mums ir izdevies saglabāt lieliskas attiecības, lai arī kopā esam gandrīz 24/7. Droši vien savstarpējā sapratne un iepriekšējā dzīves pieredze mums ir palīdzējusi šo projekta laiku aizvadīt bez problēmām.  Azahar ir bijusi kā spogulis, kas palīdz saskatīt, kad man ir kaut kas jāiemācās, bet es viņai vienmēr palīdzu ar angļu valodas saprašanu.


Lasīt


31.05.16Lai iegūtu praktisku pieredzi un iemācītos jaunu valodu, saņemot savu bakalaura grādu, es, Beate Pelcere, nolēmu darīt Eiropas Brīvprātīgo darbu. 2015. gada maijā es atklāju interesantu projektu Daugavpils 17.vidusskolā Daugavpilī un pieteicos tam. Turpmākajos mēnešos viss gāja ļoti ātri, un es uzsāku savu brīvprātīgo darbu 2015. gada 2. septembrī.

Mans darbs bija mācīt vācu un angļu valodu, kā arī organizēt radošās darbnīcas un citas aktivitātes. Es satiku daudz jauku un interesantu cilvēku no dažādām valstīm, ar kuriem es varēju apmainīties domām un viedokļiem par vairākām aizraujošām tēmām. Mēs dzīvojām, ceļojām, svinējām un bijām noskumuši kopā.


EBD ir par lieliskiem paziņām un neaizmirstamiem mirkļiem. Lieliskie cilvēki, kurus es satiku Latvijā, palīdzēja man tikt galā ar maldiem un vilšanos par līguma nevērību, kuru es parakstīju augustā. Bet es arī varēju daudz mācīties no šī, zinot tagad, ka man vairāk vajadzētu pievērst uzmanību sensitīviem jautājumiem, piemēram, izmitināšanai. Cerams, es nekad nākotnē nejutīšos vīlusies.


Atstājot Latviju, es varu atskatīties uz vērtīgo laiku ar daudz pozitīvo un negatīvo pieredzi, kas padarīja mani mazāk naivu un daudz gudrāku. Paldies jums par šo pieredzi!


Lasīt


24.05.16
Atskatoties uz pagājušajiem deviņiem mēnešiem, es jūtos, ka manas ierašanās Daugavpilī diena bija tikai vakar. Tik siltu sagaidīšanu es sagaidīju toreiz, gan no laipnajiem cilvēkiem un jaukajiem laika apstākļiem augusta pēcpusdienā!

Un ar pirmo septembra dienu, es pilnībā sāku savu Eiropas Brīvprātīgā darbu (EBD) Daugavpils 17.vidusskolā, kur es biju komandā ar saviem brīnišķīgajiem kolēģiem brīvprātīgajiem Jākobu un Beāti un strādāju kopā ar skolēniem no pirmās līdz pat divpadsmitajai klasei.

Radošas un izglītojošas visu veidu meistardarbnīcas, pārsteidzoši skolas braucieni, informatīvās prezentācijas stundu laikā - plašas interaktīvās aktivitātes, kas reizēm arī sagādāja izaicinājumus. Tomēr es esmu priecīga par visiem skolā veiktajiem projektiem.

Es iemācījos kā koordinēt savus projektus, kā sazināties tikai ar „lauzītas” krievu vai latviešu valoda prasmēm un kā būt elastīgai un atvērtai pret jebkuru sarežģītas dabas situāciju. Viens no neaizmirstamākajiem pasākumiem līdz šim bija Daudzvalodu dzejas konkurss (Multilingual Poetry Slam) aprīlī. Beate un es to organizējām sadarbībā ar vietējiem dzejniekiem, par kuriem mēs arī organizējām radošās rakstīšanas darbnīcas dažādās skolās visā pilsētā.
Lasīt


14.04.16
2016. gada aprīlī savu Eiropas brīvprātīgo darbu uzsāka Anna no Armēnijas:
“Sveiki, mani sauc Anna Petrosjana. Esmu atbraukusi no Armēnijas, kur pēdējos 4 gadus esmu strādājusi par žurnālisti. Tagad man priekšā ir cits darbs: es gadu dzīvošu un strādāšu šajā mazajā, bet mājīgajā pilsētā – Daugavpilī.

Es strādāšu bērnu klubā „Fortūna” kā vadītāja palīdze. Ar bērniem jau esmu sadraudzējusies, cerams šī gada laikā mēs sasniegsim daudzas lietas. Klubā tiek organizēts daudz interesantu pulciņu. Šo klubu apmeklē dažāda kontingenta bērni. Gadās arī bērni no „nelabvēlīgām” ģimenēm. Šeit maina bērnu nākotni. Kaut tikai tāpēc bija vērts braukt šurp.

Iepriekš nekad neesmu strādājusi par brīvprātīgo, lai gan to ļoti vēlējos. Pēkšņi radās iespēja pabūt citā vietā, iepazīt citu kultūru un tautu. Man šeit ir daudz jauna un nepazīstama. Tas nekas, lai to visu iepazītu, man ir veseli 11 mēneši.”

Lasīt


04.03.16
2016. gada 29. februārī noslēdzas Telmo Estêvão no Portugāles Eiropas brīvprātīgā darba gads, kuru viņš pavadīja bērnu klubā “Fortūna”. Taču īsi pirms prombraukšanas Telmo kopā ar mentori Anastasiju paspēja sagatavot dāvanu BJC “Jaunība”:


Lasīt


29.02.16
2015. gada 31. augusts - es atceros šo dienu, it kā tā bija tikai vakar. Dažādas jūtas mitinājās manā prātā, kad es iesāku savu Eiropas brīvprātīgo darbu (tālāk - EBD). Tagad, kad mans EBD projekts ir noslēdzies, es esmu drošs, ka es nekad neaizmirsīšu šo apbrīnojamo laiku, kurš bija pilns kāpumiem, kritumiem, izaicinājumiem un jautrībām. Bez šaubām tas bija visaizraujošākais laiks manā dzīvē.

Lasīt


21.01.16
Pēdējos 11 mēnešus es pavadīju nevis man ierastajā Vācijā, bet gan Latvijas otrajā lielākajā pilsētā Daugavpilī, kur es veicu Eiropas brīvprātīgo darbu (turpmāk - EBD). Šeit es satiku daudz interesantus cilvēkus, brīvprātīgos no citām valstīm, latviski un krieviski runājošus studentus, vācu un krievu valodas skolotājus, kuri atstāja uz mani ļoti lielu iespaidu.

Lasīt


15.01.16
EBD projekta brīvprātīgie - Sara Rudlofa, Beate Pelcere un Jakobs Donats kopā ar darba vadītāju Marinu Pučku un skolēniem no Daugavpils 17.vidusskolas izstrādāja gatavošanās darbnīcu un Jaungada pasākumu programmu, tostarp dažas teātra izrādes, spēles un dāvanas, saldumus bērniem.

Lasīt


30.12.15
Sveicieni svētkos!

Dārgie domubiedri un atbalstītāji,
mēs pateicamies Jums par kopīgiem sasniegumiem.
Lai gaišas domas pavada Jūs Ziemassvētkos un Jaunajā gadā!

Jums novēl
 

 Nataļja Demjaņenko

Sociālo brīvprātīgo biedrības "ODIN/VITA" vadītāja
 
 

Lasīt


10.12.15
Daugavpils – tā ir pilsēta, kura sagaidīja mani 2015.gada 8.decembrī ar siltu un saulainu smaidu.
Es esmu Anna no Armēnijas. Ar smagiem koferiem es pārvarēju tūkstoti kilometru, līdz beidzot nonācu līdz Latvijas otrajai lielākajai pilsētai. Uz brīdi es aizmirsu par neaprakstāmo nogurumu un plaši uzsmaidīju: es jutu, ka atrodos manai sirdij tuvā pilsētā. Iespējams, Daugavpilī nevar satikt armēņu tautības pārstāvjus vai sadzirdēt skaisto un grūti saprotamo armēņu runu, bet tā ir neticami viesmīlīga pilsēta. Te nav iespējams dzīvot ciemiņa lomā – tas neizdoties.


Lasīt

Lappuses : # « 1 2 3 4 5 6 7 » #
©2008 ODIN-VITA
Produced by SIA "Sa-Sa Group"
Šis portāls ir izveidots ar Eiropas Savienības finansiālu atbalstu. Par šī portāla saturu pilnībā atbild Sociālo brīvprātīgo biedrība "ODIN/VITA", un tas nevar tikt uzskatīts par Eiropas Savienības viedokli.
Par portālu Privātuma atrunaNoteikumiPar projektu