Daugavpils sociālo
NVO portāls

AICINĀM UZ SADARBĪBU!

Daugavpils sociālajā jomā darbojošās Nevalstiskās organizācijas tiek aicinātas aktualizēt savus datus un publicēt informāciju par saviem pasākumiem, iesūtot materiālus uz e-pastu odinvita@yahoo.com ar norādi "Publicēšanai portālā".


12.11.15
Ceturtdien, 12.11.2015. Daugavpils 17.vidusskolā EBD brīvprātīgie – Jakobs Donats un Sara Rudlofa - kopā ar vizuālās mākslas skolotājas atbalstu novadīja pirmo Radošo darbnīcu.  Viņi pastāstīja 18 motivētiem skolēniem ( 11-15 gadu vecumā), kā veidot Adventes kalendārus un dāvanu maisiņus, izmantojot neierastā veidā parastus priekšmetus, paskaidroja, ka locīt papīru un cik daudz materiāla nepieciešams izmantot. Uzsāktus darbus skolēni varēs pabeigt mājās vai nākamajā radošajā darbnīcā 19.11.2015., kuru vadīs arī pati radošās darbnīcas idejas autore Beate Pelcere.Lasīt


04.11.15
Kristīne Vietniece turpina dalīties savos iespaidos par Eiropas brīvprātīgo darba projektu Norvēģijas dienvidos:

“Tagad gan daudz kas vairāk ir piedzīvots, un labāk esmu iejutusies. Mēģināšu labāk aprakstīt to, ko daru sava projekta ietvaros.
Tātad šeit man ir iespēja apgūt iemaņas strādājot kafejnīcā, palīdzot gatavot kūciņas, bulciņas un citus gardumus. Aktīvi iesaistos pārdošanas procesā, mācos būt viesmīlīga un radīt patīkamu atmosfēru, lai katrs ienācējs varētu labi justies. Darbojos iknedēļas aktivitātēs, kas saistītas ar bērniem un jauniešiem. Trešdienās pēc skolas nāk bērni un mācās, spēlējas kā arī mielojas ar gardumiem par samērā zemām cenām, kurus es palīdzu gatavot un tirgot, bet brīvajos brīžos spēlēju spēles ar bērniem. Draudze piedāvā pusaudžiem 13-14 gadīgiem iziet tādu kā Iesvētes mācību, kaut ko līdzīgu alfa kursam, ko dēvē angliski - “confirmation”, pēc kura pusaudži tiek iecelti pieaugušo kārtā, šī ir ļoti sena un stipra tradīcija. Programma šīm nodarbībām jau sen ir sastādīta, tāpēc mans pienākums ir palīdzēt uzturēt kārtību un izbraukumos pieskatīt mazāku grupiņu jauniešu.
Lasīt


28.10.15
Piektdien, 23.10.2015. Daugavpils 17. vidusskolas 20 skolēni kopā ar četrām skolotājām un četriem ODIN/ VITA Eiropas brīvprātīgajiem pulcēja Jāņa Raiņa mājā Birķenelē seminārā par grupas vadību, kuru noslēdza divu stundu ilgs pasākums "Let´s get German"(latv. val. – “Iepazīsim vācu valodu!”) EBD brīvprātīgo vadībā. Sadalīti četrās grupās pa pieciem cilvēkiem katrā, skolēni sāka iepazīt Vāciju.

Lasīt


30.09.15
EBD būtība ir vienā projektā apvienot lietas, kuras mums patīk, un lietderīgumu, kuru mēs varam sniegt kopienai. Pagājušajās brīvdienās, 2015. gada 26. septembrī, es piedalījos Eiropas brīvprātīgā no Lielbritānijas projektā Veselības centrā Dobelē.
Lasīt


29.09.15
Jānis Rainis var tikt uzskatīts par vissvarīgāko latviešu rakstnieku. Viņš miris 1929. gadā un atstājis ievērojamu dzejoļu un lugu daiļradi, kurā bieži izmantoja folkloristisko simbolismu, kas dziļi ietekmēja latviešu nacionālismu.

Es iesāku šo tekstu ar īsu ievadu par Jāni Raini, jo mēs, Sara, Jakobs un Beate, nesen atklājām šo ievērojamo latviešu rakstnieku skolas ekskursijas laikā. 24. septembrī, mēs un Daugavpils 17. vidusskolas 10. klases skolēnu grupa apmeklējām māju, kurā Rainis pavadīja daļu savas bērnības. Pēc ekskursijas pa māju un dārzu, kur mēs notvērām skatu ar neskaitāmām skulptūrām, kuras simbolizēja svarīgus Raiņa dzīves aspektus Raiņa dzīves, mums vajadzēja veikt dārza darbus.


Lasīt


25.09.15
2015. gada 22. augustā 21 gadu veca Kristīne Vietniece no Vecumniekiem uzsāka savu EBD projektu nelielā ciematiņā Herøya, Norvēģijas dienvidos. Kā parasti ODIN/VITA nosūtītie brīvprātīgie iesūtā īsas piezīmes par savu ikdienas dzīvi, personīgiem iespaidiem un projekta aktivitātēm uzņēmējvalstī:


Lasīt


17.09.15

Mēs esam Jakobs, Sara un Beate, jaunie vācu brīvprātīgie Daugavpilī. Mēs nākam no dažādām Vācijas malām, lai kopā strādātu Daugavpils 17. vidusskolā.
Nākamajos 9 mēnešos mēs piedāvājam plašu aktivitāšu programmu skolēniem, piemēram, palīdzība mājas darbos, teātra un mākslas klubs, kā arī valodas nodarbības. Mēs vēlamies sniegt savu ieguldījumu skolas ikdienas dzīvē.
Pašlaik mēs cenšamies iepazīt Latviju un cītīgi mācāmies krievu un latviešu valodas, kas ir diezgan liels izaicinājums. Mūsu pirmajā nedēļā mēs jau satikām citus EBD brīvprātīgos un arī vietējos.
Mēs ar nepacietību gaidām, lai strādātu kopā ar jums un jauki pavadītu laiku kopā nākamajos mēnešos!


Lasīt


10.07.15
2015. gada jūlijā Daugavpils Universitātes Humanitārās fakultātes Reģionālais vācu valodas un Vācijas valstsmācības tālākizglītības centrs (RVTC) sadarbībā ar Svešvalodas katedru rīkoja Vācu valodas un kultūras vasaras skolas jauniešiem „Vācu piemiņas vietas Daugavpilī”. Skolas ietvaros trešdien, 8. jūlijā Eiropas brīvprātīgās Luiza un Klaudija no Vācijas kopā ar 10 jauniešiem no dažādām Latgales vietām organizēja Ēstgatavošanas darbnīcu Daugavpils Valsts ģimnāzijas dienesta viesnīcas virtuvē. Darbnīcā jaunieši iemācījās gatavot kartupeļu salātu, siera krēmu „Obazda“ un kliņģerīšus „Brezeln“ pēc vācu receptēm. Dalībnieki strādājā trijās grupās, lai katrai grupai būtu savs ēdiens.

Lasīt


18.06.15
Tieši 2015. gada marta sākumā es sāku plānot savu projektu, kurā es tiecos apvienot lietas, kuras es augsti novērtēju, tādējādi es varētu iegūt interesantu pieredzi. Viens no maniem vaļaspriekiem ir fotografēšana, tāpēc es nolēmu izveidot projektu, kas saistībā ar šo tēmu.
Mans mērķis bija dot bērniem, kuri apmeklē bērnu un jauniešu klubu “Fortūna”, kurā es strādāju, fotokameras un ļaut viņiem pētīt apkārtējo pasauli caur tām. Dot viņiem pamatzināšanas par fotografēšanas mākslu, analizēt bildes un izveidot izstādi, parādot darbu, kuru paveica bērni, sniedzot viņiem iespēju parādīt, kā viņi spēj iemūžināt skaistus un iedvesmojošus mirkļus un kā kopiena varētu būt iedvesmota ar šiem vienkāršiem mirkļiem.


Lasīt


25.05.15
Terēze Neliusa aizvadīja nu jau desmito sava EBD projekta mēnesi nelielā ciematiņā Herøya, Norvēģijas dienvidos, apmēram divu stundu braucienā no Oslo. Viņa labprāt stāsta par interesantākajiem notikumiem projekta laikā. Tā nemanot, jaunas latvietes dzīve savijās ar daudzu norvēģu jauniešiem un bērniem.


Lasīt

Lappuses : # « 1 2 3 4 5 6 7 8 » #
©2008 ODIN-VITA
Produced by SIA "Sa-Sa Group"
Šis portāls ir izveidots ar Eiropas Savienības finansiālu atbalstu. Par šī portāla saturu pilnībā atbild Sociālo brīvprātīgo biedrība "ODIN/VITA", un tas nevar tikt uzskatīts par Eiropas Savienības viedokli.
Par portālu Privātuma atrunaNoteikumiPar projektu