Daugavpils sociālo
NVO portāls

AICINĀM UZ SADARBĪBU!

Daugavpils sociālajā jomā darbojošās Nevalstiskās organizācijas tiek aicinātas aktualizēt savus datus un publicēt informāciju par saviem pasākumiem, iesūtot materiālus uz e-pastu odinvita@yahoo.com ar norādi "Publicēšanai portālā".


22.04.15
Kā zināms, 15.aprīlī visa pasaule svin Starptautisko kultūras dienu. Šogad par šiem svētkiem neaizmirsa arī mūsu pilsētā – nevienaldzīgie Daugavpils iedzīvotāji novadīja šiem svētkiem veltītu pasākumu. Ko nu tur runāt par pilsētu (!) – arī jauniešu klubā „Fortūna” kultūras tēma bija uzmanības centrā.

Lasīt


20.04.15
2015. gada 18. aprīlī Daugavpilī tika īstenots Eiropas brīvprātīgās izstrādātais iniciatīvas projekts „Grāmatu priekšlasījumi tramvajos“, jo Eiropas darba ietvaros jauniešiem ir iespēja izstrādāt un ieviests pašu idejas. Kopš janvāra šī iniciatīva tika iekļauta pasākumu ciklā „Vācija manā sirdī“. Klaudija ir redzējusi, kā aktivitāte norisinās Vācijā, un secināja: “Ideja pati par sevi ir apbrīnojama, jo grāmatas tiek lasītas priekšā vietās, kur to nemaz negaida.”

Lasīt


31.03.15
27. martā Daugavpils Vienības laukumu apmeklēja Eiropas Kustības Latvijā Mobilais ekspresis "Atpakaļ uz skolu". No plkst. 10 līdz plkst. 15 kopā ar Daugavpils brīvprātīgajiem, Eiropas brīvprātīgajiem un skolēniem viņi stāstīja par ES darbību, daudzveidību un līdzdalības iespējām ES projektos. 
“Luīza, mūsu jaunākā EBD brīvprātīgā no Vācijas, un es atbalstījām organizētājus, cik mūsu spēkos bija iespējams,” stāsta Klaudija Repina. „Mums bija iespēja informēt jaunus cilvēkus par Eiropas Savienības projektiem, piemēram, ko var darīt pēc skolas pabeigšanas, kā arī mācījām vārdus vācu valodā. ”


Lasīt


28.03.15
Šī gada 28. marts bērniem no jauniešu kluba Fortūna pagāja jautri un koši. Tieši šajā dienā viņi piedalījās biedrības ODIN/VITA brīvprātīgo organizētajā Lieldienu pasākumā. 
 Kā pastāvīgie apmeklētāji, tā arī kluba biedri piedalījās dažādos konkursos un spēlēs. Bērni dalījās savās zināšanās par Lieldienām, sacentās olu ripināšanā, iejutās vistiņas un cāļu lomās, mācījās cept Lieldienu maizīti no draudzības un saskaņas... Ceram, ka tagad visi pasākuma dalībnieki ir nodrošināti ar nepieciešamajām iemaņām un labu noskaņojumu, lai nosvinētu Lieldienas 5. un 12. aprīlī!
 Pasākums noslēdzās ar patīkamu tasi tējas, ko veiksmīgi papildināja saldumi no Lieldienu groza un sirsnīgas sarunas!


Lasīt


24.03.15
2015. gada 1. martā Daugavpilī ierādās jaunā Eiropas brīvprātīgā – Luīza, kura  12 mēnešu garumā veiks savu darbu Daugavpils Universitātē biedrības ODIN/VITA koordinētajā projekta Service learning 5 ietvaros. Un šeit ir Luīzas sveiciena vārdi:
Lasīt


18.03.15
Mans vārds ir Telmo Estêvão. Es esmu 21 gadu vecs puisis no Lourinhã, Portugāle, un kopš 2015. gada 1. marta – Eiropas brīvprātīgais Latvijā.
Mans Latvijas piedzīvojums sākās, kad es atbraucu uz Rīgu un tad ceļoju cauri valstij uz Daugavpili, kur es palikšu nākošos 12 mēnešus līdz 2016. gada martam. Varu pateikt, ka sakarā ar jauno dzīvi, jauno māju, jauniem cilvēkiem, jauno darbu utt. pirmās dienas bija pašas smagākās. Viss izskatījās ļoti savādi un neērti. Kad dienas pārvērtās nedēļās, viss mainījās. Tagad es esmu ļoti laimīgs un pateicīgs, ka pilsēta, darbs un cilvēki ir ļoti jauki. Iebraukšanas apmācības arī bija ļoti svarīgas, kad satiku daudzus citus brīvprātīgos līdzīgā situācijā.

Par spīti valodas barjerai jauniešu centrā Fortūna, kurā es strādāju, viss iet superīgi. Es kopā ar bērniem ieviešu dažādas aktivitātes. Katru dienu es mēģinu veidot un uzlabot šīs aktivitātes. Tas ir kaut kas izaicinošs. Mēs daudz gleznojam, veidojam, spēlējam un veicam iekštelpu un ārtelpu aktivitātes.
No mana EBD projekta Service learning 5 (nr.2014-3-LV02-KA105-000547) līdz ar kultūras apmaiņu, darba pieredzi, mācīšanos, es sagaidu arī ceļošanu un piedzīvojumus.
Lasīt


13.03.15
Piektdien, 13.martā, es devos uz Rēzekni. Tur jauniešu centra JACis brīvprātīgā organizēja pasākumu Dzīvā bibliotēka. Lasītāji nāk uz bibliotēku un grāmatu vietā ņem laiku ar cilvēku. Bibliotēkas mērķis bija uzsākt saskarsmi ar citām kultūrām un valstīm, kā arī pārvarēt robežas. Mana grāmata, protams, bija par Vāciju, t.sk., ko nozīmē būt vācietim un kā ir būt veģetārietei.
Plkst. 15:00 es tikos ar citām grāmatām un vārdnīcām. Kopā mēs bijām 19 grāmatas no tādām valstīm kā Francija, Spānija, Turcija, Uzbekistāna un ASV. Pēc nelielas sagatavošanās, un tieši interviju izmēģinājumiem, plkst. 16:00 sākās nopietns darbs, jo lasītāji ierādās bibliotēkā. Mans jaunākais lasītājs bija 12-gadīgs puisis. Reiz bija pat trīs lasītāji vienlaikus. Man pašai sarunas likās ļoti interesantas, jo uzzināju vairāk par Latviju un tās kultūru.


Lasīt


07.01.15

Turpinot EBD projektu organizācijā “HERØYA MISJONSKIRKE”, Terēze dalījās savos iespaidos par viņas pirmajiem Ziemassvētkiem Norvēģijā:

“Adīti cimdi un zeķes, vilnas sirdis, sveces, rīsu krēms, jēra gaļa, sniegs…tādi izskatījās mani Ziemassvētki šogad.

Lasīt


28.12.14
Pateicoties “Ziedot.lv” projektam „Dod pieci!” 2014. gada nogalē Sociālo brīvprātīgo biedrība “ODIN/VITA” saņēma finansējumu 2790,00 (divi tūkstoši septiņi simti deviņdesmit euro, 00 centi) apmērā 279 Ziemassvētku pārtikas paciņām.
Ziemassvētku paciņu saņēmēju vārdā visas iesaistītas biedrības - “Dauteks pensionāri”, pensionāru apvienība “Krona”, pensionāru biedrība “DauER”, pedagogu biedrība “Sudraba ābele”, invalīdu klubs “Rītausma”, Daugavpils pilsētas invalīdu biedrība, Latvijas neredzīgo biedrības Daugavpils teritoriālā organizācija un “ODIN/VITA” - izsaka pateicību ziedotājiem par uzmanību un rūpēm par cilvēkiem gados, slimiem, vientuļiem un maznodrošinātiem pensionāriem.


Lasīt


22.12.14
Kopš 2014. gada 1. decembra biedrība “ODIN/VITA” uzņem jaunu EBD brīvprātīgo no Vācijas. Viņu sauc Klaudija Repina (Claudia Reppin). 23 gadus vecā Klaudija no Gomernas (Gommern) apņemas 11 mēnešu laikā Daugavpilī mācīties krievu valodu. Izrādās, ka viņas ģimenē visi pārējie to pieprot. Vairāk par savu projektu stāsta pati Klaudija:


Lasīt

Lappuses : # « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 » #
©2008 ODIN-VITA
Produced by SIA "Sa-Sa Group"
Šis portāls ir izveidots ar Eiropas Savienības finansiālu atbalstu. Par šī portāla saturu pilnībā atbild Sociālo brīvprātīgo biedrība "ODIN/VITA", un tas nevar tikt uzskatīts par Eiropas Savienības viedokli.
Par portālu Privātuma atrunaNoteikumiPar projektu