Daugavpils sociālo
NVO portāls

Tautas balss
Aktīvu aptauju šobrīd nav.

22.12.17
Cienījamie brīvprātīgie un mūsu sargeņģeli – atbalstītāji un sponsori,
biedrības “ODIN/VITA” padome augsti novērtē Jūsu rūpes, ieguldītos resursus un pozitīvo attieksmi. Lasīt


21.09.17
2017. gada septembra vidū biedrībā „ODIN/VITA“ savu Eiropas brīvprātīgā darba projektu uzsāka meitene no Vācijas – Šanāra Šūmane (Shannara Schumann), kura ar prieku stāsta par sevi:

Lasīt


20.06.17
2017. gada jūnijā Viktorija no Armēnijas iesāka savu Eiropas brīvprātīgā darba projektu BJC “Jaunība” Bērnu klubā “Fortūna”. Zemāk viņa dalās savos pirmos iespaidos:

Mans vārds ir Viktorija. Esmu no Erevānas (Yerevan), Armēnija. Man ir 21 gads. Šogad es absolvēju Erevānas Valodas un sociālo zinātņu universitāti. Tagad man ir bakalaura grāds tulkošanai no armēņu, krievu un angļu valodas. Pēc absolvēšanas man nebija ne jausmas, ko man vajadzētu darīt. Un tad man radās šī iespēja. Es biju laimīga, kad mani akceptēja par EBD brīvprātīgo, jo tā ir lieliska iespēja iepazīt jaunus cilvēkus, jaunas vietas un jaunas kultūras. Tas ir arī tāds kā izaicinājums, kura laikā es iegūšu pārliecību un kļūšu vairāk neatkarīga.
Lasīt


06.03.17
2017. gada 1. martā Fonds “Ziedot.lv” Sociālās palīdzības programmas ietvaros, kuru finansē A/S “Latvijas valsts meži”, piešķīra biedrībai “ODIN/VITA” finansējumu EUR 1100.00 (viens tūkstotis viens simts eiro 00 centi) projekta “Sociālās palīdzības sniegšana” aktivitātēm laikā no 2017. gada 1. marta līdz 2017. gada decembrim.
Lasīt


29.12.16
Brīvprātīgā jauniete no Armēnijas, Ani Petrosjana, dalās savos pirmos katoļu Ziemassvētku piedzīvojumos Latvijā:

2016. gada 23.decembrī es biju uzaicināta piedalīties NVO „Rūjienas Senioru Māja” jaukā aktivitātē Rūjienā. Es devos turp kopā ar Moniku, citu brīvprātīgo no Čehijas, kura arī dara savu brīvprātīgo darbu Daugavpilī.
EBD brīvprātīgie no Itālijas Luka un Abdul, kuri mūs uzaicināja, aizveda mūs uz senioru centru, kur mēs strādājām kopā ar 15 senioriem. Pirmkārt, mēs stādījāmies priekšā, tad iemācījām viņiem kā pagatavot tiramisu - tipisku itāļu ēdienu. Vienam no senioriem bija akordeons, viņš spēlēja jautras Ziemassvētku dziesmas.
Tas bija izcils laiks mums un arī senioriem. Mēs varējām komunicēt latviešu valodā, kas mani ļoti iepriecināja. Pēc šīm nodarbībām mēs devāmies pastaigā pa Rūjienu.
Mums arī bija iespēja pavadīt tur Ziemassvētku vakaru, 24. decembri. Daudzi citi brīvprātīgie ieradās uz Ziemassvētku svinībām. Man tā bija jauna "pieredze" atzīmēt Ziemassvētkus 24.decembrī, jo manā valstī - Armēnijā - mēs tos svinam 6.janvārī.
Man tiešām patika Rūjienā, es varēju satikt interesantus cilvēkus un gūt jaunu pieredzi, strādājot senioru centrā.


Lasīt


22.12.16

Cienījamie brīvprātīgie un mūsu sargeņģeli – atbalstītāji un sponsori,
Ziemassvētku priekšvakarā biedrības “ODIN/VITA” padomes vārdā pateicos Jums par Jūsu ziedoto laiku, ieguldītiem resursiem un pozitīvo attieksmi.


Labie darbi top klusumā! Un katram ir dota iespēja līdzdarboties kopīgajos pasākumos neatkarībā no sociālā stāvokļa sabiedrībā, veselības, reliģiskas vai politiskas piederības, izglītības vai ienākumu līmeņa. Kopā mēs varam uzlabot dzīvi savā apkaimē, tādējādi veidojot tādu valsti, kurā mēs paši vēlamies dzīvot! Savus apsveikuma vārdus es vēlētos noslēgt ar Valsts kancelejas komandas novēlējumiem biedrībai “ODIN/VITA”:
“Lai 2017. gads nes lielas un mazas uzvaras nezūdošu enerģiju izvirzīto mērķu sasniegšanā un prieku par ikvienu dienu!”


Lasīt


30.11.16
Sestdien, 26.11.2016., bērnu klubā "Fortūna" norisinājās kārtējais "Kultūras kluba" organizētais pasākums. Dažāda vecuma bērni piedalījās jaungada rotaļlietu izgatavošanas radošajās darbnīcās. Viņus interesēja viss: no kurienes nāk papīrs, no kura tiek izgatavotas zvaigznes, kāpēc citu rotaļlietu izgatavošanai mēs izmantojām diegus un kā es zinu kā to visu darināt. Darba gaitā es protams atbildēju uz visiem jautājumiem, pēc kuriem sekoja jauni jautājumi. Bērni bija sajūsmā gan no procesa, gan no rezultātiem. Bērnu gandarījums par paveikto - arī ir pats svarīgākais brīvprātīgā darbā.
Ani Petrosjan, EBD brīvprātīgā no Armēnijas.Lasīt


07.06.16
Kristīne par Eiropas brīvprātīgo darba projektu Norvēģijas dienvidos:

Norvēģijas 10 mēnešu piedzīvojums gandrīz jau ir aizvadīts, to īpaši var just, jo domas ik dienas novirzās uz nākotnes plāniem. Atskatoties atpakaļ, varu teikt to, ka šī ir nenovērtējama pieredze, par kuru esmu ārkārtīgi pateicīga.

Projekta laikā piedzīvoju gan lieliskas virsotnes, gan brīžus, kad esi ielejā un saproti, ka ir jāmācās… jāmācās pieņemt citu kultūru, citus viedokļus, jāmācās sadarboties, lai efektīvāk paveiktu uzdevumus, jāmācās pieņemt cilvēkus, kas ir savādāki. Jāmācās, jo citādāk nemaz nevar.

Šāda veida projekts sniedz sava veida neformālu izglītību, to, kuru izglītības sistēma nenodrošina, tieši tāpēc ir vērtīgi izmantot šo iespēju. Projekta laikā esmu iepazinusi ļoti daudz fantastisku cilvēku, ieguvusi jaunus draugus. Forši, ka šo pieredzi varu dalīt ar brīnišķīgu spāņu meiteni Azahar, ar kuru kopā strādājam, dzīvojam un pavadām lielu daļu arī mūsu brīvā laika. Apbrīnojami, ka mums ir izdevies saglabāt lieliskas attiecības, lai arī kopā esam gandrīz 24/7. Droši vien savstarpējā sapratne un iepriekšējā dzīves pieredze mums ir palīdzējusi šo projekta laiku aizvadīt bez problēmām.  Azahar ir bijusi kā spogulis, kas palīdz saskatīt, kad man ir kaut kas jāiemācās, bet es viņai vienmēr palīdzu ar angļu valodas saprašanu.


Lasīt


31.05.16Lai iegūtu praktisku pieredzi un iemācītos jaunu valodu, saņemot savu bakalaura grādu, es, Beate Pelcere, nolēmu darīt Eiropas Brīvprātīgo darbu. 2015. gada maijā es atklāju interesantu projektu Daugavpils 17.vidusskolā Daugavpilī un pieteicos tam. Turpmākajos mēnešos viss gāja ļoti ātri, un es uzsāku savu brīvprātīgo darbu 2015. gada 2. septembrī.

Mans darbs bija mācīt vācu un angļu valodu, kā arī organizēt radošās darbnīcas un citas aktivitātes. Es satiku daudz jauku un interesantu cilvēku no dažādām valstīm, ar kuriem es varēju apmainīties domām un viedokļiem par vairākām aizraujošām tēmām. Mēs dzīvojām, ceļojām, svinējām un bijām noskumuši kopā.


EBD ir par lieliskiem paziņām un neaizmirstamiem mirkļiem. Lieliskie cilvēki, kurus es satiku Latvijā, palīdzēja man tikt galā ar maldiem un vilšanos par līguma nevērību, kuru es parakstīju augustā. Bet es arī varēju daudz mācīties no šī, zinot tagad, ka man vairāk vajadzētu pievērst uzmanību sensitīviem jautājumiem, piemēram, izmitināšanai. Cerams, es nekad nākotnē nejutīšos vīlusies.


Atstājot Latviju, es varu atskatīties uz vērtīgo laiku ar daudz pozitīvo un negatīvo pieredzi, kas padarīja mani mazāk naivu un daudz gudrāku. Paldies jums par šo pieredzi!


Lasīt


24.05.16
Atskatoties uz pagājušajiem deviņiem mēnešiem, es jūtos, ka manas ierašanās Daugavpilī diena bija tikai vakar. Tik siltu sagaidīšanu es sagaidīju toreiz, gan no laipnajiem cilvēkiem un jaukajiem laika apstākļiem augusta pēcpusdienā!

Un ar pirmo septembra dienu, es pilnībā sāku savu Eiropas Brīvprātīgā darbu (EBD) Daugavpils 17.vidusskolā, kur es biju komandā ar saviem brīnišķīgajiem kolēģiem brīvprātīgajiem Jākobu un Beāti un strādāju kopā ar skolēniem no pirmās līdz pat divpadsmitajai klasei.

Radošas un izglītojošas visu veidu meistardarbnīcas, pārsteidzoši skolas braucieni, informatīvās prezentācijas stundu laikā - plašas interaktīvās aktivitātes, kas reizēm arī sagādāja izaicinājumus. Tomēr es esmu priecīga par visiem skolā veiktajiem projektiem.

Es iemācījos kā koordinēt savus projektus, kā sazināties tikai ar „lauzītas” krievu vai latviešu valoda prasmēm un kā būt elastīgai un atvērtai pret jebkuru sarežģītas dabas situāciju. Viens no neaizmirstamākajiem pasākumiem līdz šim bija Daudzvalodu dzejas konkurss (Multilingual Poetry Slam) aprīlī. Beate un es to organizējām sadarbībā ar vietējiem dzejniekiem, par kuriem mēs arī organizējām radošās rakstīšanas darbnīcas dažādās skolās visā pilsētā.
Lasīt

Lappuses : # « 1 2 3 4 5 6 » #
©2008 ODIN-VITA
Produced by SIA "Sa-Sa Group"
Šis portāls ir izveidots ar Eiropas Savienības finansiālu atbalstu. Par šī portāla saturu pilnībā atbild Sociālo brīvprātīgo biedrība "ODIN/VITA", un tas nevar tikt uzskatīts par Eiropas Savienības viedokli.
Par portālu Privātuma atrunaNoteikumiPar projektu