Daugavpils sociālo
NVO portāls

Tautas balss
Cik stundas nedēļā es vēltu brīvprātīgo darbam?
Сколько часов в неделю я уделяю волонтёрской деятельности?
7 stundas un vairāk/ 7часов и более
5-7 stundas/ 5-7 часов
2-4 stundas/ 2-4 часа
mazāk par 1 stundu/ менее 1 часа

21.01.16
Pēdējos 11 mēnešus es pavadīju nevis man ierastajā Vācijā, bet gan Latvijas otrajā lielākajā pilsētā Daugavpilī, kur es veicu Eiropas brīvprātīgo darbu (turpmāk - EBD). Šeit es satiku daudz interesantus cilvēkus, brīvprātīgos no citām valstīm, latviski un krieviski runājošus studentus, vācu un krievu valodas skolotājus, kuri atstāja uz mani ļoti lielu iespaidu.

Lasīt


15.01.16
EBD projekta brīvprātīgie - Sara Rudlofa, Beate Pelcere un Jakobs Donats kopā ar darba vadītāju Marinu Pučku un skolēniem no Daugavpils 17.vidusskolas izstrādāja gatavošanās darbnīcu un Jaungada pasākumu programmu, tostarp dažas teātra izrādes, spēles un dāvanas, saldumus bērniem.

Lasīt


30.12.15
Sveicieni svētkos!

Dārgie domubiedri un atbalstītāji,
mēs pateicamies Jums par kopīgiem sasniegumiem.
Lai gaišas domas pavada Jūs Ziemassvētkos un Jaunajā gadā!

Jums novēl
 

 Nataļja Demjaņenko

Sociālo brīvprātīgo biedrības "ODIN/VITA" vadītāja
 
 

Lasīt


10.12.15
Daugavpils – tā ir pilsēta, kura sagaidīja mani 2015.gada 8.decembrī ar siltu un saulainu smaidu.
Es esmu Anna no Armēnijas. Ar smagiem koferiem es pārvarēju tūkstoti kilometru, līdz beidzot nonācu līdz Latvijas otrajai lielākajai pilsētai. Uz brīdi es aizmirsu par neaprakstāmo nogurumu un plaši uzsmaidīju: es jutu, ka atrodos manai sirdij tuvā pilsētā. Iespējams, Daugavpilī nevar satikt armēņu tautības pārstāvjus vai sadzirdēt skaisto un grūti saprotamo armēņu runu, bet tā ir neticami viesmīlīga pilsēta. Te nav iespējams dzīvot ciemiņa lomā – tas neizdoties.


Lasīt


12.11.15
Ceturtdien, 12.11.2015. Daugavpils 17.vidusskolā EBD brīvprātīgie – Jakobs Donats un Sara Rudlofa - kopā ar vizuālās mākslas skolotājas atbalstu novadīja pirmo Radošo darbnīcu.  Viņi pastāstīja 18 motivētiem skolēniem ( 11-15 gadu vecumā), kā veidot Adventes kalendārus un dāvanu maisiņus, izmantojot neierastā veidā parastus priekšmetus, paskaidroja, ka locīt papīru un cik daudz materiāla nepieciešams izmantot. Uzsāktus darbus skolēni varēs pabeigt mājās vai nākamajā radošajā darbnīcā 19.11.2015., kuru vadīs arī pati radošās darbnīcas idejas autore Beate Pelcere.Lasīt


04.11.15
Kristīne Vietniece turpina dalīties savos iespaidos par Eiropas brīvprātīgo darba projektu Norvēģijas dienvidos:

“Tagad gan daudz kas vairāk ir piedzīvots, un labāk esmu iejutusies. Mēģināšu labāk aprakstīt to, ko daru sava projekta ietvaros.
Tātad šeit man ir iespēja apgūt iemaņas strādājot kafejnīcā, palīdzot gatavot kūciņas, bulciņas un citus gardumus. Aktīvi iesaistos pārdošanas procesā, mācos būt viesmīlīga un radīt patīkamu atmosfēru, lai katrs ienācējs varētu labi justies. Darbojos iknedēļas aktivitātēs, kas saistītas ar bērniem un jauniešiem. Trešdienās pēc skolas nāk bērni un mācās, spēlējas kā arī mielojas ar gardumiem par samērā zemām cenām, kurus es palīdzu gatavot un tirgot, bet brīvajos brīžos spēlēju spēles ar bērniem. Draudze piedāvā pusaudžiem 13-14 gadīgiem iziet tādu kā Iesvētes mācību, kaut ko līdzīgu alfa kursam, ko dēvē angliski - “confirmation”, pēc kura pusaudži tiek iecelti pieaugušo kārtā, šī ir ļoti sena un stipra tradīcija. Programma šīm nodarbībām jau sen ir sastādīta, tāpēc mans pienākums ir palīdzēt uzturēt kārtību un izbraukumos pieskatīt mazāku grupiņu jauniešu.
Lasīt


28.10.15
Piektdien, 23.10.2015. Daugavpils 17. vidusskolas 20 skolēni kopā ar četrām skolotājām un četriem ODIN/ VITA Eiropas brīvprātīgajiem pulcēja Jāņa Raiņa mājā Birķenelē seminārā par grupas vadību, kuru noslēdza divu stundu ilgs pasākums "Let´s get German"(latv. val. – “Iepazīsim vācu valodu!”) EBD brīvprātīgo vadībā. Sadalīti četrās grupās pa pieciem cilvēkiem katrā, skolēni sāka iepazīt Vāciju.

Lasīt


30.09.15
EBD būtība ir vienā projektā apvienot lietas, kuras mums patīk, un lietderīgumu, kuru mēs varam sniegt kopienai. Pagājušajās brīvdienās, 2015. gada 26. septembrī, es piedalījos Eiropas brīvprātīgā no Lielbritānijas projektā Veselības centrā Dobelē.
Lasīt


29.09.15
Jānis Rainis var tikt uzskatīts par vissvarīgāko latviešu rakstnieku. Viņš miris 1929. gadā un atstājis ievērojamu dzejoļu un lugu daiļradi, kurā bieži izmantoja folkloristisko simbolismu, kas dziļi ietekmēja latviešu nacionālismu.

Es iesāku šo tekstu ar īsu ievadu par Jāni Raini, jo mēs, Sara, Jakobs un Beate, nesen atklājām šo ievērojamo latviešu rakstnieku skolas ekskursijas laikā. 24. septembrī, mēs un Daugavpils 17. vidusskolas 10. klases skolēnu grupa apmeklējām māju, kurā Rainis pavadīja daļu savas bērnības. Pēc ekskursijas pa māju un dārzu, kur mēs notvērām skatu ar neskaitāmām skulptūrām, kuras simbolizēja svarīgus Raiņa dzīves aspektus Raiņa dzīves, mums vajadzēja veikt dārza darbus.


Lasīt


25.09.15
2015. gada 22. augustā 21 gadu veca Kristīne Vietniece no Vecumniekiem uzsāka savu EBD projektu nelielā ciematiņā Herøya, Norvēģijas dienvidos. Kā parasti ODIN/VITA nosūtītie brīvprātīgie iesūtā īsas piezīmes par savu ikdienas dzīvi, personīgiem iespaidiem un projekta aktivitātēm uzņēmējvalstī:


Lasīt

Lappuses : # « 1 2 3 4 5 6 7 » #
©2008 ODIN-VITA
Produced by SIA "Sa-Sa Group"
Šis portāls ir izveidots ar Eiropas Savienības finansiālu atbalstu. Par šī portāla saturu pilnībā atbild Sociālo brīvprātīgo biedrība "ODIN/VITA", un tas nevar tikt uzskatīts par Eiropas Savienības viedokli.
Par portālu Privātuma atrunaNoteikumiPar projektu