Daugavpils sociālo
NVO portāls

Tautas balss
Aktīvu aptauju šobrīd nav.

30.09.15
EBD būtība ir vienā projektā apvienot lietas, kuras mums patīk, un lietderīgumu, kuru mēs varam sniegt kopienai. Pagājušajās brīvdienās, 2015. gada 26. septembrī, es piedalījos Eiropas brīvprātīgā no Lielbritānijas projektā Veselības centrā Dobelē.
Lasīt


29.09.15
Jānis Rainis var tikt uzskatīts par vissvarīgāko latviešu rakstnieku. Viņš miris 1929. gadā un atstājis ievērojamu dzejoļu un lugu daiļradi, kurā bieži izmantoja folkloristisko simbolismu, kas dziļi ietekmēja latviešu nacionālismu.

Es iesāku šo tekstu ar īsu ievadu par Jāni Raini, jo mēs, Sara, Jakobs un Beate, nesen atklājām šo ievērojamo latviešu rakstnieku skolas ekskursijas laikā. 24. septembrī, mēs un Daugavpils 17. vidusskolas 10. klases skolēnu grupa apmeklējām māju, kurā Rainis pavadīja daļu savas bērnības. Pēc ekskursijas pa māju un dārzu, kur mēs notvērām skatu ar neskaitāmām skulptūrām, kuras simbolizēja svarīgus Raiņa dzīves aspektus Raiņa dzīves, mums vajadzēja veikt dārza darbus.


Lasīt


25.09.15
2015. gada 22. augustā 21 gadu veca Kristīne Vietniece no Vecumniekiem uzsāka savu EBD projektu nelielā ciematiņā Herøya, Norvēģijas dienvidos. Kā parasti ODIN/VITA nosūtītie brīvprātīgie iesūtā īsas piezīmes par savu ikdienas dzīvi, personīgiem iespaidiem un projekta aktivitātēm uzņēmējvalstī:


Lasīt


17.09.15

Mēs esam Jakobs, Sara un Beate, jaunie vācu brīvprātīgie Daugavpilī. Mēs nākam no dažādām Vācijas malām, lai kopā strādātu Daugavpils 17. vidusskolā.
Nākamajos 9 mēnešos mēs piedāvājam plašu aktivitāšu programmu skolēniem, piemēram, palīdzība mājas darbos, teātra un mākslas klubs, kā arī valodas nodarbības. Mēs vēlamies sniegt savu ieguldījumu skolas ikdienas dzīvē.
Pašlaik mēs cenšamies iepazīt Latviju un cītīgi mācāmies krievu un latviešu valodas, kas ir diezgan liels izaicinājums. Mūsu pirmajā nedēļā mēs jau satikām citus EBD brīvprātīgos un arī vietējos.
Mēs ar nepacietību gaidām, lai strādātu kopā ar jums un jauki pavadītu laiku kopā nākamajos mēnešos!


Lasīt


10.07.15
2015. gada jūlijā Daugavpils Universitātes Humanitārās fakultātes Reģionālais vācu valodas un Vācijas valstsmācības tālākizglītības centrs (RVTC) sadarbībā ar Svešvalodas katedru rīkoja Vācu valodas un kultūras vasaras skolas jauniešiem „Vācu piemiņas vietas Daugavpilī”. Skolas ietvaros trešdien, 8. jūlijā Eiropas brīvprātīgās Luiza un Klaudija no Vācijas kopā ar 10 jauniešiem no dažādām Latgales vietām organizēja Ēstgatavošanas darbnīcu Daugavpils Valsts ģimnāzijas dienesta viesnīcas virtuvē. Darbnīcā jaunieši iemācījās gatavot kartupeļu salātu, siera krēmu „Obazda“ un kliņģerīšus „Brezeln“ pēc vācu receptēm. Dalībnieki strādājā trijās grupās, lai katrai grupai būtu savs ēdiens.

Lasīt


18.06.15
Tieši 2015. gada marta sākumā es sāku plānot savu projektu, kurā es tiecos apvienot lietas, kuras es augsti novērtēju, tādējādi es varētu iegūt interesantu pieredzi. Viens no maniem vaļaspriekiem ir fotografēšana, tāpēc es nolēmu izveidot projektu, kas saistībā ar šo tēmu.
Mans mērķis bija dot bērniem, kuri apmeklē bērnu un jauniešu klubu “Fortūna”, kurā es strādāju, fotokameras un ļaut viņiem pētīt apkārtējo pasauli caur tām. Dot viņiem pamatzināšanas par fotografēšanas mākslu, analizēt bildes un izveidot izstādi, parādot darbu, kuru paveica bērni, sniedzot viņiem iespēju parādīt, kā viņi spēj iemūžināt skaistus un iedvesmojošus mirkļus un kā kopiena varētu būt iedvesmota ar šiem vienkāršiem mirkļiem.


Lasīt


25.05.15
Terēze Neliusa aizvadīja nu jau desmito sava EBD projekta mēnesi nelielā ciematiņā Herøya, Norvēģijas dienvidos, apmēram divu stundu braucienā no Oslo. Viņa labprāt stāsta par interesantākajiem notikumiem projekta laikā. Tā nemanot, jaunas latvietes dzīve savijās ar daudzu norvēģu jauniešiem un bērniem.


Lasīt


22.04.15
Kā zināms, 15.aprīlī visa pasaule svin Starptautisko kultūras dienu. Šogad par šiem svētkiem neaizmirsa arī mūsu pilsētā – nevienaldzīgie Daugavpils iedzīvotāji novadīja šiem svētkiem veltītu pasākumu. Ko nu tur runāt par pilsētu (!) – arī jauniešu klubā „Fortūna” kultūras tēma bija uzmanības centrā.

Lasīt


20.04.15
2015. gada 18. aprīlī Daugavpilī tika īstenots Eiropas brīvprātīgās izstrādātais iniciatīvas projekts „Grāmatu priekšlasījumi tramvajos“, jo Eiropas darba ietvaros jauniešiem ir iespēja izstrādāt un ieviests pašu idejas. Kopš janvāra šī iniciatīva tika iekļauta pasākumu ciklā „Vācija manā sirdī“. Klaudija ir redzējusi, kā aktivitāte norisinās Vācijā, un secināja: “Ideja pati par sevi ir apbrīnojama, jo grāmatas tiek lasītas priekšā vietās, kur to nemaz negaida.”

Lasīt


31.03.15
27. martā Daugavpils Vienības laukumu apmeklēja Eiropas Kustības Latvijā Mobilais ekspresis "Atpakaļ uz skolu". No plkst. 10 līdz plkst. 15 kopā ar Daugavpils brīvprātīgajiem, Eiropas brīvprātīgajiem un skolēniem viņi stāstīja par ES darbību, daudzveidību un līdzdalības iespējām ES projektos. 
“Luīza, mūsu jaunākā EBD brīvprātīgā no Vācijas, un es atbalstījām organizētājus, cik mūsu spēkos bija iespējams,” stāsta Klaudija Repina. „Mums bija iespēja informēt jaunus cilvēkus par Eiropas Savienības projektiem, piemēram, ko var darīt pēc skolas pabeigšanas, kā arī mācījām vārdus vācu valodā. ”


Lasīt

Lappuses : # « 1 2 3 4 5 6 7 8 » #
©2008 ODIN-VITA
Produced by SIA "Sa-Sa Group"
Šis portāls ir izveidots ar Eiropas Savienības finansiālu atbalstu. Par šī portāla saturu pilnībā atbild Sociālo brīvprātīgo biedrība "ODIN/VITA", un tas nevar tikt uzskatīts par Eiropas Savienības viedokli.
Par portālu Privātuma atrunaNoteikumiPar projektu