Daugavpils sociālo
NVO portāls

Tautas balss
Cik stundas nedēļā es vēltu brīvprātīgo darbam?
Сколько часов в неделю я уделяю волонтёрской деятельности?
7 stundas un vairāk/ 7часов и более
5-7 stundas/ 5-7 часов
2-4 stundas/ 2-4 часа
mazāk par 1 stundu/ менее 1 часа

17.09.15

Mēs esam Jakobs, Sara un Beate, jaunie vācu brīvprātīgie Daugavpilī. Mēs nākam no dažādām Vācijas malām, lai kopā strādātu Daugavpils 17. vidusskolā.
Nākamajos 9 mēnešos mēs piedāvājam plašu aktivitāšu programmu skolēniem, piemēram, palīdzība mājas darbos, teātra un mākslas klubs, kā arī valodas nodarbības. Mēs vēlamies sniegt savu ieguldījumu skolas ikdienas dzīvē.
Pašlaik mēs cenšamies iepazīt Latviju un cītīgi mācāmies krievu un latviešu valodas, kas ir diezgan liels izaicinājums. Mūsu pirmajā nedēļā mēs jau satikām citus EBD brīvprātīgos un arī vietējos.
Mēs ar nepacietību gaidām, lai strādātu kopā ar jums un jauki pavadītu laiku kopā nākamajos mēnešos!


Lasīt


10.07.15
2015. gada jūlijā Daugavpils Universitātes Humanitārās fakultātes Reģionālais vācu valodas un Vācijas valstsmācības tālākizglītības centrs (RVTC) sadarbībā ar Svešvalodas katedru rīkoja Vācu valodas un kultūras vasaras skolas jauniešiem „Vācu piemiņas vietas Daugavpilī”. Skolas ietvaros trešdien, 8. jūlijā Eiropas brīvprātīgās Luiza un Klaudija no Vācijas kopā ar 10 jauniešiem no dažādām Latgales vietām organizēja Ēstgatavošanas darbnīcu Daugavpils Valsts ģimnāzijas dienesta viesnīcas virtuvē. Darbnīcā jaunieši iemācījās gatavot kartupeļu salātu, siera krēmu „Obazda“ un kliņģerīšus „Brezeln“ pēc vācu receptēm. Dalībnieki strādājā trijās grupās, lai katrai grupai būtu savs ēdiens.

Lasīt


18.06.15
Tieši 2015. gada marta sākumā es sāku plānot savu projektu, kurā es tiecos apvienot lietas, kuras es augsti novērtēju, tādējādi es varētu iegūt interesantu pieredzi. Viens no maniem vaļaspriekiem ir fotografēšana, tāpēc es nolēmu izveidot projektu, kas saistībā ar šo tēmu.
Mans mērķis bija dot bērniem, kuri apmeklē bērnu un jauniešu klubu “Fortūna”, kurā es strādāju, fotokameras un ļaut viņiem pētīt apkārtējo pasauli caur tām. Dot viņiem pamatzināšanas par fotografēšanas mākslu, analizēt bildes un izveidot izstādi, parādot darbu, kuru paveica bērni, sniedzot viņiem iespēju parādīt, kā viņi spēj iemūžināt skaistus un iedvesmojošus mirkļus un kā kopiena varētu būt iedvesmota ar šiem vienkāršiem mirkļiem.


Lasīt


25.05.15
Terēze Neliusa aizvadīja nu jau desmito sava EBD projekta mēnesi nelielā ciematiņā Herøya, Norvēģijas dienvidos, apmēram divu stundu braucienā no Oslo. Viņa labprāt stāsta par interesantākajiem notikumiem projekta laikā. Tā nemanot, jaunas latvietes dzīve savijās ar daudzu norvēģu jauniešiem un bērniem.


Lasīt


22.04.15
Kā zināms, 15.aprīlī visa pasaule svin Starptautisko kultūras dienu. Šogad par šiem svētkiem neaizmirsa arī mūsu pilsētā – nevienaldzīgie Daugavpils iedzīvotāji novadīja šiem svētkiem veltītu pasākumu. Ko nu tur runāt par pilsētu (!) – arī jauniešu klubā „Fortūna” kultūras tēma bija uzmanības centrā.

Lasīt


20.04.15
2015. gada 18. aprīlī Daugavpilī tika īstenots Eiropas brīvprātīgās izstrādātais iniciatīvas projekts „Grāmatu priekšlasījumi tramvajos“, jo Eiropas darba ietvaros jauniešiem ir iespēja izstrādāt un ieviests pašu idejas. Kopš janvāra šī iniciatīva tika iekļauta pasākumu ciklā „Vācija manā sirdī“. Klaudija ir redzējusi, kā aktivitāte norisinās Vācijā, un secināja: “Ideja pati par sevi ir apbrīnojama, jo grāmatas tiek lasītas priekšā vietās, kur to nemaz negaida.”

Lasīt


31.03.15
27. martā Daugavpils Vienības laukumu apmeklēja Eiropas Kustības Latvijā Mobilais ekspresis "Atpakaļ uz skolu". No plkst. 10 līdz plkst. 15 kopā ar Daugavpils brīvprātīgajiem, Eiropas brīvprātīgajiem un skolēniem viņi stāstīja par ES darbību, daudzveidību un līdzdalības iespējām ES projektos. 
“Luīza, mūsu jaunākā EBD brīvprātīgā no Vācijas, un es atbalstījām organizētājus, cik mūsu spēkos bija iespējams,” stāsta Klaudija Repina. „Mums bija iespēja informēt jaunus cilvēkus par Eiropas Savienības projektiem, piemēram, ko var darīt pēc skolas pabeigšanas, kā arī mācījām vārdus vācu valodā. ”


Lasīt


28.03.15
Šī gada 28. marts bērniem no jauniešu kluba Fortūna pagāja jautri un koši. Tieši šajā dienā viņi piedalījās biedrības ODIN/VITA brīvprātīgo organizētajā Lieldienu pasākumā. 
 Kā pastāvīgie apmeklētāji, tā arī kluba biedri piedalījās dažādos konkursos un spēlēs. Bērni dalījās savās zināšanās par Lieldienām, sacentās olu ripināšanā, iejutās vistiņas un cāļu lomās, mācījās cept Lieldienu maizīti no draudzības un saskaņas... Ceram, ka tagad visi pasākuma dalībnieki ir nodrošināti ar nepieciešamajām iemaņām un labu noskaņojumu, lai nosvinētu Lieldienas 5. un 12. aprīlī!
 Pasākums noslēdzās ar patīkamu tasi tējas, ko veiksmīgi papildināja saldumi no Lieldienu groza un sirsnīgas sarunas!


Lasīt


24.03.15
2015. gada 1. martā Daugavpilī ierādās jaunā Eiropas brīvprātīgā – Luīza, kura  12 mēnešu garumā veiks savu darbu Daugavpils Universitātē biedrības ODIN/VITA koordinētajā projekta Service learning 5 ietvaros. Un šeit ir Luīzas sveiciena vārdi:
Lasīt


18.03.15
Mans vārds ir Telmo Estêvão. Es esmu 21 gadu vecs puisis no Lourinhã, Portugāle, un kopš 2015. gada 1. marta – Eiropas brīvprātīgais Latvijā.
Mans Latvijas piedzīvojums sākās, kad es atbraucu uz Rīgu un tad ceļoju cauri valstij uz Daugavpili, kur es palikšu nākošos 12 mēnešus līdz 2016. gada martam. Varu pateikt, ka sakarā ar jauno dzīvi, jauno māju, jauniem cilvēkiem, jauno darbu utt. pirmās dienas bija pašas smagākās. Viss izskatījās ļoti savādi un neērti. Kad dienas pārvērtās nedēļās, viss mainījās. Tagad es esmu ļoti laimīgs un pateicīgs, ka pilsēta, darbs un cilvēki ir ļoti jauki. Iebraukšanas apmācības arī bija ļoti svarīgas, kad satiku daudzus citus brīvprātīgos līdzīgā situācijā.

Par spīti valodas barjerai jauniešu centrā Fortūna, kurā es strādāju, viss iet superīgi. Es kopā ar bērniem ieviešu dažādas aktivitātes. Katru dienu es mēģinu veidot un uzlabot šīs aktivitātes. Tas ir kaut kas izaicinošs. Mēs daudz gleznojam, veidojam, spēlējam un veicam iekštelpu un ārtelpu aktivitātes.
No mana EBD projekta Service learning 5 (nr.2014-3-LV02-KA105-000547) līdz ar kultūras apmaiņu, darba pieredzi, mācīšanos, es sagaidu arī ceļošanu un piedzīvojumus.
Lasīt

Lappuses : # « 1 2 3 4 5 6 7 8 » #
©2008 ODIN-VITA
Produced by SIA "Sa-Sa Group"
Šis portāls ir izveidots ar Eiropas Savienības finansiālu atbalstu. Par šī portāla saturu pilnībā atbild Sociālo brīvprātīgo biedrība "ODIN/VITA", un tas nevar tikt uzskatīts par Eiropas Savienības viedokli.
Par portālu Privātuma atrunaNoteikumiPar projektu