Daugavpils sociālo
NVO portāls

Aktualitātes
Par projektuPar portāluLietošanas noteikumi
Tautas balss
Aktīvu aptauju šobrīd nav.

24.03.15
2015. gada 1. martā Daugavpilī ierādās jaunā Eiropas brīvprātīgā Luīza, kura  12 mēnešu garumā veiks savu darbu Daugavpils Universitātē biedrības ODIN/VITA koordinētajā projekta Service learning 5 ietvaros. Un šeit ir Luīzas sveiciena vārdi:
Lasīt


18.03.15
Mans vārds ir Telmo Estêvão. Es esmu 21 gadu vecs puisis no Lourinhã, Portugāle, un kopš 2015. gada 1. marta Eiropas brīvprātīgais Latvijā.
Mans Latvijas piedzīvojums sākās, kad es atbraucu uz Rīgu un tad ceļoju cauri valstij uz Daugavpili, kur es palikšu nākošos 12 mēnešus līdz 2016. gada martam. Varu pateikt, ka sakarā ar jauno dzīvi, jauno māju, jauniem cilvēkiem, jauno darbu utt. pirmās dienas bija pašas smagākās. Viss izskatījās ļoti savādi un neērti. Kad dienas pārvērtās nedēļās, viss mainījās. Tagad es esmu ļoti laimīgs un pateicīgs, ka pilsēta, darbs un cilvēki ir ļoti jauki. Iebraukšanas apmācības arī bija ļoti svarīgas, kad satiku daudzus citus brīvprātīgos līdzīgā situācijā.

Par spīti valodas barjerai jauniešu centrā Fortūna, kurā es strādāju, viss iet superīgi. Es kopā ar bērniem ieviešu dažādas aktivitātes. Katru dienu es mēģinu veidot un uzlabot šīs aktivitātes. Tas ir kaut kas izaicinošs. Mēs daudz gleznojam, veidojam, spēlējam un veicam iekštelpu un ārtelpu aktivitātes.
No mana EBD projekta Service learning 5 (nr.2014-3-LV02-KA105-000547) līdz ar kultūras apmaiņu, darba pieredzi, mācīšanos, es sagaidu arī ceļošanu un piedzīvojumus.
Lasīt


13.03.15
Piektdien, 13.martā, es devos uz Rēzekni. Tur jauniešu centra JACis brīvprātīgā organizēja pasākumu Dzīvā bibliotēka. Lasītāji nāk uz bibliotēku un grāmatu vietā ņem laiku ar cilvēku. Bibliotēkas mērķis bija uzsākt saskarsmi ar citām kultūrām un valstīm, kā arī pārvarēt robežas. Mana grāmata, protams, bija par Vāciju, t.sk., ko nozīmē būt vācietim un kā ir būt veģetārietei.
Plkst. 15:00 es tikos ar citām grāmatām un vārdnīcām. Kopā mēs bijām 19 grāmatas no tādām valstīm kā Francija, Spānija, Turcija, Uzbekistāna un ASV. Pēc nelielas sagatavošanās, un tieši interviju izmēģinājumiem, plkst. 16:00 sākās nopietns darbs, jo lasītāji ierādās bibliotēkā. Mans jaunākais lasītājs bija 12-gadīgs puisis. Reiz bija pat trīs lasītāji vienlaikus. Man pašai sarunas likās ļoti interesantas, jo uzzināju vairāk par Latviju un tās kultūru.


Lasīt


07.01.15

Turpinot EBD projektu organizācijā HERØYA MISJONSKIRKE, Terēze dalījās savos iespaidos par viņas pirmajiem Ziemassvētkiem Norvēģijā:

Adīti cimdi un zeķes, vilnas sirdis, sveces, rīsu krēms, jēra gaļa, sniegstādi izskatījās mani Ziemassvētki šogad.

Lasīt


28.12.14
Pateicoties Ziedot.lv projektam Dod pieci! 2014. gada nogalē Sociālo brīvprātīgo biedrība ODIN/VITA saņēma finansējumu 2790,00 (divi tūkstoši septiņi simti deviņdesmit euro, 00 centi) apmērā 279 Ziemassvētku pārtikas paciņām.
Ziemassvētku paciņu saņēmēju vārdā visas iesaistītas biedrības - Dauteks pensionāri, pensionāru apvienība Krona, pensionāru biedrība DauER, pedagogu biedrība Sudraba ābele, invalīdu klubs Rītausma, Daugavpils pilsētas invalīdu biedrība, Latvijas neredzīgo biedrības Daugavpils teritoriālā organizācija un ODIN/VITA - izsaka pateicību ziedotājiem par uzmanību un rūpēm par cilvēkiem gados, slimiem, vientuļiem un maznodrošinātiem pensionāriem.


Lasīt


22.12.14
Kopš 2014. gada 1. decembra biedrība ODIN/VITA uzņem jaunu EBD brīvprātīgo no Vācijas. Viņu sauc Klaudija Repina (Claudia Reppin). 23 gadus vecā Klaudija no Gomernas (Gommern) apņemas 11 mēnešu laikā Daugavpilī mācīties krievu valodu. Izrādās, ka viņas ģimenē visi pārējie to pieprot. Vairāk par savu projektu stāsta pati Klaudija:


Lasīt


18.12.14
Dārgie brīvprātīgie, sadarbības partneri un domubiedri,
paldies par Jūsu atbalstu un ieguldījumu ODIN/VITA pasākumu ieviešanā 2014. gada garumā. Mūsu kopīgie mazie darbi nes bērniem priecīgus smieklus, savukārt pateicība pieaugušo acīs apliecina, ka mēs darām Dievam tīkamo darbu.

Priecīgus Ziemassvētkus un laimīgu Jauno gadu!

Lai mūsu sargeņģeli pasargā mūs arī 2015. gadā!

Jums novēl

Nataļja Demjaņenko
Sociālo brīvprātīgo biedrības "ODIN/VITA" vadītāja

Lasīt


15.12.14
5. decembrim par godu ODIN/VITA vadītāja Nataļja Demjaņenko kopā ar palīgiem apmeklē brīvprātīgo vadītos pasākumus (t.sk. pulciņus un darba sapulces), lai pateiktos brīvprātīgo darba aktīvistiem par viņu regulāro ieguldījumu pēdējo gadu laikā. Aktīvākie saņem dāvanā īpašas somas ar uzrakstu vācu valodā Aktiv im Ehrenamt, kas latviski nozīmē aktīvs brīvprātīgajā darbā. Vārds Ehrenamt sastāv no divām saknēm: Ehre gods un Amt darbs ( t.sk. amats, iestāde).


Lasīt


28.11.14
2014. gada rudenī biedrība ODIN/VITA saņēma fonda Ziedot.lv birojā galda spēles (31 gab.) no SIA Next Level, portāla draugiem.lv un SIA Brain Games. Spēļu vērtība ir ap 400,00 EUR.


Lasīt


16.10.14
Kopš 2014. gada 25. augustā 20 gadīgā Terēze no Stelpēm piedalās EBD projektā Norvēgijā. Savā sarakstē ar nosūtītāj organizāciju ODIN/VITA viņa stāsta:

Mana sapņu zeme vienmēr ir bijusi Norvēģija. EBD projekts HMK EVS 2014 man ir devis iespēju izbaudīt šīs valsts kultūru un dzīvesveidu jau divus mēnešus. Dzīvoju un strādāju baznīcā, nelielā ciematiņā Herøya Norvēģijas dienvidos, apmēram divu stundu braucienā no Oslo.

Lasīt

Lappuses : #  1 2 3 4 5 6 7 8  #
2008 ODIN-VITA
Produced by SIA "Sa-Sa Group"
Šis portāls ir izveidots ar Eiropas Savienības finansiālu atbalstu. Par šī portāla saturu pilnībā atbild Sociālo brīvprātīgo biedrība "ODIN/VITA", un tas nevar tikt uzskatīts par Eiropas Savienības viedokli.
ZiņasPar portāluLietošanas noteikumiPortāla karte