Daugavpils sociālo
NVO portāls

AICINĀM UZ SADARBĪBU!

Daugavpils sociālajā jomā darbojošās Nevalstiskās organizācijas tiek aicinātas aktualizēt savus datus un publicēt informāciju par saviem pasākumiem, iesūtot materiālus uz e-pastu odinvita@yahoo.com ar norādi "Publicēšanai portālā".


18.10.11
Avīze "Optimists" 3. IZLAIDUMS 17. OKTOBRIS, 2011
Lasīt


11.10.11
Neredzīgi cilvēki spieķi izmantojuši jau kopš seniem laikiem, kad tas kalpoja galvenokārt tikai kā palīglīdzeklis šķēršļu konstatēšanai un pārvarēšanai. 1931. gada 7. februārī spieķis neredzīga cilvēka rokās ieguva jaunu nozīmi, kad kāda Gollī de Herberona jaunkundze publikācijā Francijas avīzē «Eko de Pari» ierosināja, lai neredzīgi cilvēki lietotu tikai baltas krāsas spieķi un lai tas būtu kā brīdinājuma zīme transportlīdzekļu vadītājiem. Šis ierosinājums guva atbalstu, un Parīzes neredzīgajiem cilvēkiem tika izsniegti baltie spieķi. Drīz vien Francijā ieviestais jauninājums izplatījās arī citās pasaules valstīs un kļuva par starptautisko standartu. Tagad tas ir kļuvis arī par vienīgo un vispāratzīto neredzīgo un vājredzīgo cilvēku pazīšanas zīmi, bet 15. oktobris kopš 1980. gada, pēc Pasaules Neredzīgo labklājības padomes pieņēmtā lēmuma - par Starptautisko Baltā spieķa dienu. Kopš 1991. gada šī diena tiek atzīmēta arī mūsu valstī.
Lasīt


31.03.11
Avīze Optimists izlaidums 2.IZLAIDUMS 31.MARTS, 2011
Lasīt


29.12.10
Avize Optimists 1. IZLAIDUMS 27. DECEMBRIS, 2010
Lasīt


29.05.10
No 2009.gada novembra sāka darboties projekts “Sociālās rehabilitācijas attīstības pakalpojumi cilvēkiem ar redzes problēmām visā Latvijā”. Projekts tapa uz 13 biedrības neredzīgo centru pa visu Latviju pieprasījumu pamata, un tika padots Labklājības Ministrijā, kur tika atbalstīts un padots Eiropas sociālā fondā. Un projekts sāka darboties.
Lasīt


16.11.09
13. novembrī Sociālās aprūpes un rehabilitācijas  Dienas centrā notika pasākums veltīts Starptautiskajai neredzīgo dienai. Latvijas neredzīgo asociācijas Daugavpils teritoriālās organizācijas priekšsēdētāja Marija Ivanova vēlreiz atgādināja par šīs cilvēku kategorijas problēmām, t.s. luksoforu ar skaņu signālu un dzeltenu svītru trūkums sabiedriskajās vietās. Starptautiskā "Baltā spieķa" diena ir ne vis svētku diena, bet gan savdabīga nelaimes zīme, kura atgādina cilvēkiem ar invaliditāti par  solidaritāti. Un tajā pašā laikā arī atgādina veselajiem, ka nepatikšanas jebkurā dienā var pēkšņi klauvēt pie viņu durvīm.
Lasīt

Lappuses : 1
©2008 ODIN-VITA
Produced by SIA "Sa-Sa Group"
Šis portāls ir izveidots ar Eiropas Savienības finansiālu atbalstu. Par šī portāla saturu pilnībā atbild Sociālo brīvprātīgo biedrība "ODIN/VITA", un tas nevar tikt uzskatīts par Eiropas Savienības viedokli.
Par portālu Privātuma atrunaNoteikumiPar projektu